T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Bulunduğunuz Yer: Haber Arşivi

 TÜRKİYE GENÇLİĞİ İÇİN EL ELE PROJESİ ÜYELERİNDEN, VALİ KOLAT'A ZİYARET
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Ziyarette farklı illerden gelip Kırıkkale Üniversitesi öğrenimine devam eden öğrenciler bulundu.

Verilen bilgilerde; Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Gençlik Projeleri Destekleme Programı tarafından finanse edilen Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen “Türkiye İçin El Ele” projesi;

Türkiye Gençlerini birbirleriyle kaynaşmasını, gençler arasında sosyal kültürel farklılıkların azalmasını, gençler arasındaki arkadaşlık diyaloğunun artırılmasını, bu projeyle bölgelerdeki gençlerin Gençlik ve Spor Bakanlığını ve Kırıkkale Üniversitesini yakından tanımasını hedeflemektedir.

Sinop, İzmir, Gaziantep ve Iğdır odaklı uç şehirler başta olmak üzere; Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgelerinden gençlerin, bölgelerin sosyal yapısını akranları gözünden incelenmesini ve Türkiye gençliğinin memleketlerini yakından tanımalarına katkıda bulunmayı ve gençlerin kültürlerini inceleme fırsatı sağlamayı amaçlamaktadır.

Ayrıca gençler gittikleri yerlerden Cumhurbaşkanımıza, Meclis başkanımıza, Başbakanımıza, Kırıkkale Üniversitesi Rektörüne ve Rektör Yardımcısına “ Türkiye Gençliği El Ele” projesi özel damgasıyla kartpostallar yollamışlardır.

Vali KOLAT, ülkemizin her köşesinin gezilmesi ve görülmesi gereken güzelliklere sahip olduğunu belirterek tanıtılmasının da çok önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca ülkemizin doğu, batı, kuzey, güney demeden her bir yerinin sosyo kültürel yapısının birbiriyle kaynaştırılmasının önemini vurguladı.

Ziyaret sonunda Vali KOLAT, ziyarete gelen öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu içerik toplam 535.065 kez gösterildi, Site toplam 805.779 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 29 kişi geziyor.

Ali KOLAT
Kırıkkale Valisi

Haber ve Duyurular
 
İLÇELERİMİZ

 


saat

+11
+11°
+
Kırıkkale
Cuma, 09
Cumartesi   +11° +
Pazar   +14° +
Pazartesi   +15° +
Salı   +16° +
Çarşamba   +14° +
Perşembe   +17° +

Kırıkkale Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü ©Copyright 2012 kirikkale.gov.tr